#aktualności #drugi zespół #kibice

25.03.2018

Triumf w Bytomiu

Druga drużyna Zagłębia Sosnowiec pojechała do Bytomia, aby w ramach 17. kolejki Zina klasy okręgowej wyjść na murawę i walczyć o punkty z Silesią Miechowice. Sosnowiczanie zdecydowanie zasłużenie zwyciężyli 3:1.

Już od pierwszych minut Zagłębiacy pokazywali swoją wyższość na boisku, praktycznie nie wychodząc z połowy gospodarzy. Szybkość i dynamika charakteryzowała to spotkanie, co mogło podobać się zgromadzonym kibicom. Ku zdziwieniu wszystkich, a zwłaszcza trenera Łukasza Nadolnego, to Silesia Miechowice w 29. minucie wyszła na prowadzenie, po nieporozumieniu naszych obrońców. Lewandowski wyszedł sam na sam z Aleksandrem Kłoskiem, który wyciągając piłkę z siatki, krzyknął zdecydowanie do kolegów - Panowie, nie strzelajmy sobie sami bramek. Od tej pory było już tylko lepiej. W 32. minucie sędzia podyktował rzut rożny dla Zagłębiaków. Fabian Klama dośrodkował piłkę, a w odpowiednim miejscu znajdował się Janek Janosz. W 39. minucie drużyna z Sosnowca miała kolejny stały fragment gry. Po zamieszaniu w polu karnym Stich wybił z bramki piłkę ręką, za co w konsekwencji dostał czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Arbiter wskazał na 11 metr, a do futbolówki podszedł Fabian Klama, który tym samym wyprowadził drużynę na prowadzenie.

Druga część spotkania była już zdecydowanie jednostronna, jednak brakowało skuteczności. Zawodnicy Zagłębia Sosnowiec grali bardzo wysokim pressingiem. Niestety, nikt nie potrafił podwyższyć wyniku. Zespół z Miechowic miał jednego piłkarza mniej, chociaż wyprowadził kilka groźnych kontr, które mogły przez nieuwagę naszej defensywy skończyć się bramką, a tym samym doprowadzić do remisu. Taką walkę mogliśmy oglądać do 87. minuty, kiedy piłkę w końcu odczarował Dariusz Bernaś, przesądzając ostatecznie o losach spotkania.

Silesia Miechowice - Zagłębie II Sosnowiec 1:3 (1:2)

Bramki: 29. Lewandowski (Silesia Miechowice), 32. Janosz, 39. Klama (rzut karny), 87. Bernaś (asysta Paździor)

Zagłębie: Kłosek - Kalwasiński, Pawlik, Krzykowski, Szymański, Klama, Kumor, Bała (89. Popek), Janosz, Bernaś (87. Koster), Czerwik (60. Paździor)

Silesia: Kanert - Griner, Gołąb, Kocjan, Salicki - Ślusarczyk, Lewandowski (Fornal), Stich, Sorol (Kasprzycki) - Pietras (Kafka), Suker

Wywiad z trenerem Łukaszem Nadolnym - tutaj.