#aktualności #drugi zespół

18.03.2018

Zwycięstwo na inaugurację

Podopieczni trenera Łukasza Nadolnego w niedzielne popołudnie podejmowali na sosnowieckim boisku zespół z Łaz. Mimo problemów w pierwszej połowie, Zagłębiacy zwyciężyli w inauguracyjnym meczu rundy wiosennej 2:0.

Wszystkie mecze w Klasie Okręgowej ,,Zina'' grupy A zostały odwołane z powodu złych warunków atmosferycznych. Tylko Zagłębie II Sosnowiec walczyło o punkty z Łazowianką Łazy. Początek starcia to bardzo wyrównana gra obu zespołów. Dużo podań oraz zwrotów akcji mogło się podobać, jednak cały czas brakowało wykończenia. Mimo siarczystego mrozu, w  43. minucie wszystkim zrobiło się gorąco. Aleksander Kłosek faulował w polu karnym Adriana Piżucha, a sędzia bez wahania wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Wojtek Gałęziok, który na szczęście Zagłębiaków, trafił w słupek. Zawodnicy schodzili do szatni z wynikiem 0:0.

Po przerwie zespół Zagłębia wrócił na boisko jeszcze bardziej zmotywowany do gry. Konrad Kumor często urywał się obrońcom Łazowianki i szybkimi kontrami próbował wyprowadzić drużynę na prowadzenie. Udało mu się to w 62. minucie spotkania, kiedy po bardzo dobrym podaniu Jana Janosza, "Kumi" nie dał szans bramkarzowi z Łaz. Sosnowiczanie od tej pory prowadzili grę i dużo lepiej wyglądali na boisku. Dokładnie dwadzieścia minut później wynik na 2:0 podwyższył Janosz, który asystował przy pierwszej bramce i tym samym ustalił wynik spotkania.

Zagłębie II Sosnowiec - Łazowianka Łazy 2:0 (0:0)

Bramki: 62. Kumor (asysta Janosz), 82. Janosz (asysta Bała)

Zagłębie II Sosnowiec: Kłosek - Kalwasiński, Pawlik (81. Chamara), Krzykowski, Szymański, Klama, Kumor (82. Wrona), Bała, Janosz, Bernaś (88. Szmytkowski), Gądek (63. Czerwik).

Łazowianka Łazy: Droździk - Szwaja, Rewers, Pysno, P. Białek, Piżuch, Płoszański, Wolny, Gałęziok, Kozłowski, Abanda.