#aktualności #wywiad

14.09.2017

Vamara Sanogo: "Nie mogło być lepiej"

Przedstawiamy wywiad z Vamarą Sanogo, który jako ostatni dołączył do kadry Zagłębia Sosnowiec. W ostatnim meczu z GKS-em na murawie pojawił się w 66. minucie, a następnie odnotował bramkę i asystę!

Vamara Sanogo pierwszy raz do Zagłębia trafił rok temu, w rundzie jesiennej pokazał, że w Anglii nauczył się twardej gry, szybko został ulubieńcem kibiców, strzelając 5 bramek i biorąc udział przy wielu akcjach zakończonych trafieniami. W zimie został kupiony przez Legię Warszawa, z której trafił ponownie do Sosnowca, tym razem na wypożyczenie.

Tydzień temu Sanogo wystąpił w Opolu, jednak z Odrą nie wpisał się na listę strzelców, tym razem w starciu z GKS-em przełamał się, a ostatecznie Zagłębie wygrało zasłużenie 3:0.

Wywiad #ZagłębieGol z Vamarą Sanogo:

Pojawiłeś się na boisku w drugiej połowie, która była lepsza w naszym wykonaniu. Pierwsza część była trudna, zacięta, GKS próbował strzelić bramkę, przejąć kontrolę, jednak nie pozwoliliście na to, w ostatecznym rozrachunku byliście zdecydowanie lepsi.

Vamara Sanogo: - Druga połowa była lepsza, graliśmy piłką, jednak to nie jest tylko moja zasługa, cały zespół na to pracował. Graliśmy bardzo dobrze.

Przed rzutem karnym rozmawiałeś z Tomkiem Nowakiem, co mu powiedziałeś (trafienie na 2:0)?

- Myślałem, że Tomek będzie strzelał, ale trener powiedział, bym to ja wziął piłkę, dlatego powiedziałem Tomkowi, że takie dostałem wytyczne od szkoleniowca. Chciałbym podziękować Tomkowi i trenerowi, dzięki nim odnotowałem trafienie.

Przy asyście przyjąłeś i poszedłeś w prawo, myślałem, że będziesz strzelał, ale podałeś, w powtórkach wyglądało to tak, jakby przyszło ci to z łatwością, z tego padła ostatnia bramka?

Kontrola nad piłką nie była idealna, za długa, dlatego poszedłem w prawo i chciałem wycofać do tyłu, ale zobaczyłem, że nadbiega partner, zagrałem mu, a on wykończył. Perfekcyjny wynik - 3:0 - w tak ważnym meczu, nie mogło być lepiej.

Najbliższe dwa mecze, z Chojniczanką i Wigrami, będą rozegrane w Sosnowcu, na Ludowym, to chyba ważne dla was, gdyż mecz z GKS-em pokazał, jak ważni są kibice, którzy pomagają wam z trybun?

Każdy mecz dla nas jest ważny. Jesteśmy ambitną drużyną, cały klub ma swoje aspiracje, dlatego musimy wygrywać spotkania, by iść w górę. Dla mnie, dla drużyny, dla klubu, każdy kolejny mecz jest ważny.

Życzymy kolejnych bramek, asyst i oczywiście 3 punktów.