#aktualności #wywiad #puchar

26.07.2017

Adam Banasiak o debiucie i Olimpii

Przedstawiamy wywiad telewizji #ZagłębieGol z Adamem Banasiakiem - piłkarzem, który do Zagłębiowskiej rodziny dołączył z Olimpii Grudziądz, czyli najbliższego rywala naszego klubu.

Adam Banasiak na treningach i w sparingach niejednokrotnie potwierdził, iż lewą nogą może wiązać krawaty. W miniony weekend, podczas meczu Pucharu Polski z Chełmianką , ponownie pokazał na co go stać. Wszedł na boisko w 75. minucie, chwilę później wykonywał rzut wolny i lewą nogą posłał piłkę do Wojciecha Łuczaka, który otworzył stan meczu. W 90. minucie Banasiak otrzymał idealne podanie od Nuno Malheiro, złożył się do woleja i "huknął" nie do obrony. Ta bramka była ostatnią w spotkaniu, a Zagłębie wygrało 3:0 i awansowało do 1/16 Pucharu Polski, gdzie zmierzy się z Koroną Kielce.

W najbliższą sobotę nasi piłkarze zmierzą się Olimpią Grudziądz (29 lipca, godz. 15:30). Warto tutaj przypomnieć, iż Adam Banasiak ostatnich kilka lat spędził w Grudziądzu, gdzie rozegrał 107 meczów, strzelił 12 goli i zaliczył 10 asyst.