#aktualności #sparing #transfery

21.01.2017

Pierwszy sprawdzian dla Polonii

Zagłębie zakończyło ciężki tydzień przygotowań meczem kontrolnym z Polonią Bytom. Była to pierwsza próba sił w nowym roku, z której górą wyszli goście.

Przed naszym meczem, na bocznym boisku w Bytomiu, odbył się drugi sparing Polonii, który wygrali bytomianie 3:0 z MKS-em Trzebinia.

Spotkanie Zagłębiacy rozpoczęli bardzo wysoko i agresywnie, jednak piłkarze z Bytomia radzili sobie z wysokim pressingiem. Aktywny jak zawsze w naszych szeregach był Martin Pribula, który kilka razy postraszył swoimi rajdami. W 11. minucie Wojciech Łuczak przerzucił właśnie na skrzydło do Słowaka, ten rozegrał jeszcze akcję przez środek i z drugiej strony boiska dośrodkował Maciej Wnuk, ale do pozycji nie zdołał dojść Tin Matić. Goście dobrze radzili sobie w ofensywie, a w 36. minucie znalazło to potwierdzenie. Michał Trąbka, który przebywa na testach w Polonii, dał prowadzenie i od tego czasu sosnowiczanie ruszyli do odrabiania strat. W pierwszej połowie jeszcze nadarzyła się szansa, by wynik do przerwy wyglądał inaczej. Swoją okazję zmarnował Martin Pribula, a radość przerwał mu Marcin Michalak, który popisał się dobrą interwencją.

W drugiej części meczu fantastyczną bombą sprzed pola popisał się Tomasz Nowak! Strzał naszego doświadczonego pomocnika zmierzał prosto pod poprzeczkę, lecz Marcin Michalak zdołał przenieść futbolówkę obok bramki. Trzeba przyznać, że Polonia postawiła trudne warunki, pokazując kilka dobrych akcji. Swoją szansę miał kilka razy Vamara Sanogo, który często pokazywał swoje walory fizyczne i z łatwością obracał się w stronę bramki. Tuż przed końcem sparingu wspomniany "Vams" mocno i celnie strzelił przy krótkim słupku, ale z interwencją nogami zdążył ponownie golkiper. Ostatecznie nie udało się Zagłębiu sforsować defensywy gości, którzy dotrzymali dobry rezultat do końca.

W meczu nie zagrał Michał Fidziukiewicz, Robert Bartczak, Krzysztof Markowski, którzy jeszcze nie mogę grać z powodów urazów, a także Konrad Budek, który wraca do zdrowia po przeziębieniu. Na ławce rezerwowych zabrakło również Piotra Calińskiego, kierownik również przegrał z chorobą. Kolegów z boku obserwował Jovan Ninković, który jest po kolejnej operacji kolana i w rundzie wiosennej będzie przechodził rehabilitację.

W meczu wystąpił testowany piłkarz, który zagrał na środku obrony.

Wypowiedź trenera Dariusza Banasika - tutaj

Zagłębie Sosnowiec - Polonia Bytom 0:1  (0:1)

Bramki: 0:1 Michał Trąbka (36.)

Zagłębie (I połowa): Fabisiak - Sierczyński, Wiktorski, zawodnik testowany, Pawlik - Matusiak, Bała - Wnuk, Łuczak, Pribula - Matić. (II połowa): Szumski - Klama, Najemski, zawodnik testowany (70. Pawlik), Udovićić - Krzykowski, Dudek - Ryndak, Nowak, Handzlik - Sanogo.

Polonia: Michalak - Barbus, Szyndrowski, Janosik, Szkatuła - Słodowy, Chrabąszcz, Pancik, Trąbka, Lebek - Braha. Rezerwa: Gargasz, Jurek, Musiolik, Stefański, Kowalczyk, Mbuku, Krkoska.