#aktualności #sparing #transfery #drugi zespół

3.12.2016

Młodzież kontrolnie przegrała z Polonią

W meczu kontrolnym - rozgrywanym na sztucznym boisku - z Polonią Bytom, nasz zespół składał się z utalentowanej młodzieży, piłkarzy drugiego zespołu Zagłębia oraz testowanych zawodników.

Na ławce trenerskiej Zagłębia zasiedli Łukasz Nadolny (trener II zespołu) i Michał Farkaś (rocznik 2000 Akademii Zagłębia, ostatnio prowadził zajęcia "jedynki"), natomiast zawody obserwował - w obecności dyrektora sportowego Roberta Stanka - trener Dariusz Banasik, który od 2 stycznia ma związać się umową z Zagłębiem.

Pierwsze poważne zagrożenie stworzyła bytomska Polonia. Najpierw błąd popełnił Marcin Mączka, który podał prosto pod nogi rywala. Piłkarz gości nie potrafił się zabrać szybko z futbolówką i odebrał mu ją testowany w naszych szeregach Josip Krznarić (23-letni chorwacki pomocnik - z klubu Zlate Moravce). W 13. minucie idealnie z lewej strony płasko dośrodkował zawodnik Polonii, lecz piłka nie znalazła adresata. Swoją siłę w ofensywie chciał również pokazać Teksure Chinyama, którego przedstawiać nie trzeba. Testowany przez Polonię napastnik obrócił się i sprzed pola i posłał piłkę minimalnie obok słupka. W 24. minucie ponownie Adrian Czaplak mógł skapitulować, ale wrzutka na dalszy róg nie została skutecznie sfinalizowana. Przed przerwą to ponownie bytomianie powinni wyjść na prowadzenie. W 43. minucie Dawid Tomanek znalazł się w sytuacji "sam na sam", jednak jego próbę wybronił Czaplak.

Po przerwie dali o sobie znać sosnowiczanie. Z rzutu rożnego dośrodkował  Łukasz Skrzypek (19-letni testowany pomocnik), a na krótkim słupku znalazł się Dariusz Bernaś, jednak jego zagranie trafiło tylko w boczną siatkę. Zagłębie na długo nie potrafiło zagościć na połowie Polonii, a to szybko przełożyło się na korzyść gości. Najpierw w 55. minucie dośrodkowanie wykończył Krystian Tomaszewski. Dwie minuty później piłkarze ubrani na niebiesko trafili na 2:0. Gola strzelił zawodnik testowany. Zagłębiacy nie poddali się i w 68. minucie złapali kontakt z rywalem. Idealne podanie w tempo zagrał Wojciech Bała, a Szymon Stach tylko dopełnił formalności i odnotował pierwszą bramkę w tym meczu dla Zagłębia. Na 10 minut przed końcem Dariusz Bernaś powinien doprowadzić do remisu. Nasz zawodnik dał sobie radę z obrońcą na plecach, lecz uderzenie minęło słupek o włos! Cały sparing zakończył się wygraną bytomian.

Testowani Piłkarze:
Josip Krznarić - 23-letni chorwacki pomocnik, ostatnio Zlate Moravce
Łukasz Skrzypek - 19-letni pomocnik, ostatnio Jutrzenka Giebułtów
Bartosz Gęsior - 19-letni pomocnik, ostatnio Ruch II Chorzów (syn Dariusz Gęsiora)
Szymon Byrtek - 24-letni pomocnik, ostatnio GKS Radziechowy-Wieprz

Bramki z kontrolnego spotkania - tutaj

Zagłębie Sosnowiec - Polonia Bytom 1:2 (0:0)

Bramki: 0:1 - Krystian Tomaszewski (55.), 0:2 - Teksure Chinyama(57.), 1:2 - Szymon Stach (68. asysta - Wojciech Bała)

Zagłębie: Czaplak (62. Adamus) - Wnuk, Klama (46. Pawlik), Mączka, Błach - Gęsior (46. Bała), Skrzypek, Krznaric (62. Syguła), Janosz (27. Bernaś) - Mularczyk (46. Frącz), Byrtek (62. Stach).