#aktualności #transfery

6.07.2016

Fabian Klama podpisał kontrakt

Swoją pierwszą zawodową umowę podpisał nasz wychowanek - Fabian Klama. Zawodnik związał się z Zagłębiem 3-letnią umową.

Fabian Klama w tym roku skończył 18 lat, od dziecka trenował w Akademii Zagłębia, a tuż przed meczem kontrolnym z Rozwojem Katowice (wygrana 1:0) podpisał zawodowy kontrakt. Zawodnik zagrał w pierwszej połowie na prawej obronie i pokazał się z dobrej strony, wcześniej wystąpił w sparingach przeciwko rywalom z ekstraklasy - Koronie Kielce i Wiśle Kraków.

Piłkarz dołączył do kadry pierwszego zespołu w przerwie zimowej, ciężko pracował, dzięki czemu zaliczył już debiut w seniorach. W rundzie wiosennej minionego sezonu Fabian zagrał w meczach przeciwko Chrobremu Głogów (wygrana 3:1) i Zawiszy Bydgoszcz (2:1), oznacza to, że aktualnie ma 100 procentową skuteczność i za każdym razem, gdy pojawił się na murawie, Zagłębie wygrywało!

Warto dodać, iż Fabian Klama w Akademii pracował z trenerem Tomaszem Łuczywkiem, który aktualnie jest II trenerem w pierwszej drużynie.

Życzymy zdrowia i powodzenia w seniorskiej piłce!