#aktualności #sklep #puchar

28.01.2016

Rusza sprzedaż biletów na puchar

Trwa przedsprzedaż biletów na półfinał Pucharu Polski z Lechem Poznań. Pierwsze spotkanie odbędzie się na wyjeździe, a rewanż w Sosnowcu. Najtańsze ulgowe bilety od 10 zł.

Wejściówki można kupić codziennie od 10:00 do 18:00 w restauracji 3Kolory (informacje z 3K można śledzić na fanpage - tutaj). Pragniemy przypomnieć, iż zwykłe karnety nie obowiązują podczas spotkań Pucharu Polski (tylko VIP-owskie całosezonowe wejściówki upoważniają do darmowego wejścia na mecz z Lechem).

Ceny biletów

Trybuna kryta: - Wyprzedane! Brak wejściówek!

Trybuna odkryta:

Normalny - 20 zł
Ulgowy - 10 zł (kobietom, dzieciom do lat 16 i seniorom powyżej 65 lat

Pierwszy mecz zostanie rozegrany w Poznaniu 15 lub 16 marca, a rewanż w Sosnowcu 4 lub 5 kwietnia (o terminach zadecyduje Telewizja Polsat).

Nasi piłkarze 3-krotnie trafiali na poznanian w Pucharze Polski, jednak jeszcze nigdy tak wysoko, czyli w półfinale:

- 1/8 (1963 rok) Lech - Zagłębie 0:2
- 1/16 (1965 rok) Lech - Zagłębie 2:3
- 1/8 (1981 rok) Lech - Zagłębie 3:0

Bilans Pucharu Polski: 2 zwycięstwa, 1 porażka, bramki 5:5.

Warto zaznaczyć, iż we wszystkich dotychczasowych spotkaniach w Pucharze Polski rozgrywany był tylko jeden mecz i za każdym razem gospodarzem był Lech.

W rozgrywkach o Puchar Polski 1981/82 w barwach Zagłębia grał Jan Urban, obecny trener Lecha Poznań. Po wyeliminowaniu Zagłębia w tych rozgrywkach, poznanianie sięgnęli po to trofeum.

W lidze również nie brakowało emocji! Nasi piłkarze do I ligi (obecnie ekstraklasa) awansowali 1954 roku i już w pierwszy swoim meczu z Lechem (wtedy Kolejarzem) wygrali 1:0. W kolejnych latach rozegrali aż 50 spotkań, w których łącznie padło 120 bramek! Aż 46 meczów miało miejsce w starej I lidze (obecnie ekstraklasa), a 4 na zapleczu najwyższego szczebla rozgrywek. W pierwszym meczu pomiędzy Lechem a Zagłębiem w II lidze, nasi piłkarze również byli górą. 5 sierpnia 2000 roku sosnowiczanie wyjechali do Poznania, gdzie już w 4. minucie otworzyli wynik spotkania, przy ogłuszającym buczeniu i gwizdach Maciej Zudin nie pomylił się i wykorzystał rzut karny. Jeszcze w pierwszej połowie, a dokładnie w 32. minucie Artur Derbin, czyli obecny trener naszego klubu, wykończył piękną akcję i było 2:0, ostatecznie Zagłębie wygrało 2:1.

Nasi piłkarze odnotowali 16 zwycięstw, 13 remisów i 21 porażek, bilans bramkowy ligowych spotkań to 54:66.

Kolejną ciekawostką jest informacja, iż spotkanie Zagłębia z Lechem, będzie również okazją do spotkań znajomych i przyjaciół, gdyż obecnie za wyniki Zagłębia odpowiada 3 wychowanków naszego klubu - Artur Derbin, Tomasz Łuczywek i Robert Stanek, a w Poznaniu na ławce trenerskiej zasiada nasz były piłkarz Jan Urban, a jego asystentem jest Mirosław Kmieć, który również grał w Zagłębiu, a następnie był pierwszym trenerem klubu. Obaj są niezwykle mile wspominani zarówno przez działaczy, jak i kibiców.